Baby Club Žabka

Plávanie pre bábätká v okolí Banskej Bystrice. Plavecké certifikované centrum s morskou vodou pre plávanie dojciat, batoliat a predškolákov. ( deti od 4 roch mesiacov do 6 rokov)

facebookyoutube
 

Hlavná inštruktorka Mgr. Katarína Žabková – fyzioterapeut baby špecialista

Počas praxe na vysokej škole – Lekárskej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave praxovala v rehabilitačnom zariadení venujúcom sa detičkám s rôznym druhom postihnutia. Vykonávala špeciálne fyzioterapeutické postupy a metódy. V roku 2008 absolvovala kurz Hippoterapia v Hronovciach a následne na Slovenskej Zdravotníckej Univerzite v Bratislave. 

V roku 2009 po skončení vysokej školy pracovala ako aqua baby inštruktorka v jednom z najznámejších baby clubov v Bratislave. kde som sa po prvý krát stretla so slanou vodou v bazéniku pre baby plávanie. Slaná voda má úžasný účinok pre citlivú detskú pokožku, a preto som sa rozhodla vybudovať detský bazénik so slanou vodou aj u nás v Banskej Bystrici.

V roku 2010 absolvovala Kurz Babyfit – pohybové vzdelávanie detí predškolského veku v Bratislave.

V roku 2010 a 2011 absolvovala vzdelávací program v akreditovanom pracovisku MŠMT, Eva Kiedroňová v Prahe, kde získala osvedčenie o kvalifikácií: „Inštruktor plávania kojencov, batoliat a predškolákov“.

Od roku 2011 posoby v BABY CLUBE ŽABKA v Banskej Bystrici na Fončorde. Jej ulohou je školenie instruktoriek ktore plavaju v nasom clube. Dohliada nato aby vsetky cviky a manipulacne hmaty boli v sulade zo zakonitostami psychomotorickeho vyvoja dietata primeraneho jeho veku.

V roku 2016 absolvovala fyzioterapeutické školenie- GENERAL MOVEMENTS TRUST - kvalitatívne hodnotenie základných pohybov novorodencov. Prenatálne a postnatálne vyhodnotenie intergrity nervového systému

Našim cieľom je poskytovanie služieb na vysoko kvalitnej a najmä odbornej úrovni. Obdobie do troch rokov je najcitlivejšie na vývin, pretože do troch rokov sa vyvíja hrubá motorika, ktorá je dôležitá na prípravu a správny vývin jemnej motoriky. Preto opakovaný nesprávny pohybový program, (nesprávna manipulácia s dieťatkom, neodborné vedenie personálu s nepoznaním správneho psychomotorického vývoja dieťatka) môže narušiť správnu koordináciu (postupné zapájanie) svalov do pohybu čo vedie k určitým neskorším problémom (skoliózy, nesprávne držanie tela, bolesti chrbta…), ktoré sa odzrkadlia či už v detstve, alebo v dospelosti.

Jednym z cieľov BABY CLUBU ŽABKA je aby jednotlivé pohybové aktivity boli zamerané na prevenciu a správne ovplyvnenie psychomotorického vývinu dieťatka už v rannom veku vývoja. Dalsim z mnohych cielov je aby ste prehlbili svoju citovu vezbu s vasim drobcom a zazili nieco nove nepoznane (spolocny ponor, fotenie pod vodou, drobec pod vodou). Nebat sa vody, zvladat krizove situacie, vediet sa zachranit a samozrejme naucit sa plavat.

Ukončené vzdelanie

  • Vysokoškolský diplom
  • Babyfit
  • Inštruktor plávania
  • General movements trust
facebooktwittergoogle_plus