Baby Club Žabka

Plávanie pre bábätká v okolí Banskej Bystrice. Plavecké certifikované centrum s morskou vodou pre plávanie dojciat, batoliat a predškolákov. ( deti od 4 roch mesiacov do 6 rokov)

facebookyoutube
 

Metodika plávania detí v našom centre sa líši od bežných “plaveckých jasličiek”. Pri plávaní najmenšíci využívame koncepty a postupy, ktorými cielene zabezpečíme správny psychomotorický pohybový rozvoj dieťaťa.
Nastavením dieťatka do konkrétnej pozície vo vode, aktivujeme vzory práve v tých vývojových programoch, ktoré sú aktívne v konkrétnej fáze v priebehu vývoja dieťaťa
Plávanie detí v každom veku má svoje jednoznačné zákonitosti a ciele. Pre plávanie bábätiek je najdôležitejšie aby sa vhodnými manipulačnými hmatmi v bazéne ovplyvnil správne psychomotorický vývoj dieťaťa, tak ako to má “predprogramované” v centrálnom nervovom systéme.

Individuálnym zanáraním detičiek ovplyvňujeme respiračný systém a zvyšujeme vitálnu kapacitu pľúc. Dieťa do ničoho nenútime rešpektujeme ho a vhodným prístupom ho naučíme ako sa vody nebáť, ako do vody skočiť, či priplávať k rodičovi alebo okraju bazéna. Pre deti do troch rokov je plávanie jedinečnou pohybovou aktivitou, ktorou nie len ovplyvňujeme motorický program dieťaťa, ale aj naučíme dieťa ako sa zachrániť v krízových situáciách vo vode v prípade pádu. Od 3,5 roka sa dieťa môže naučiť súhru všetkých pohybov tela na dosiahnutie požadovaných plaveckých spôsobov.

facebooktwittergoogle_plus