Baby Club Žabka

Plávanie pre bábätká v okolí Banskej Bystrice. Plavecké certifikované centrum s morskou vodou pre plávanie dojciat, batoliat a predškolákov. ( deti od 4 roch mesiacov do 6 rokov)

facebookyoutube
 

V našom plaveckom centre ponúkame aj služby detskej fyzioterapeutky, ku ktorej je možné sa objednať formou SMS správy na tel. čísle 0917596719.

Je viacej dôvodov prečo niektoré detičky sa nechcú zapájať do určitých činnosti a preto plačú. Nezabúdajme na to, že každé dieťa je individuálne a treba ho rešpektovať. Netreba sa hneď na zaciatku vzdať, treba mu nechať čas na aklimatizáciu, ktorá trvá rôzne dlho.
Pokiaľ sa dieťatko nechce potápať, určite ho nenúťte ale radšej ostante v bazéne a nechajte mu priestor aby sa pozeralo na ostatne detičky v skupinke aby nadobudlo “odvahu”. “Plávanie”bábätiek nie je len o potápaní,ale najmä o zdravom pobyte vo vode,kedy si môže dietatko “zacvičiť”, vyblázniť sa,pohrať sa a stráviť príjemné chvíľky so svojimi rodičmi. Neklaďte na deti vysoké naroky ide najmä o príjemnú zábavu a hru šťastného dieťaťa.
Po viacročných skúsenostiach môžeme povedať že každé dieta berie aktivitu vo vode po svojom a podla toho ako sa mu prezentuje :-)

Presný a  podrobný prehľad platnosti a počtu náhradných lekcií nájdete po prihlásení do rezervačného systému v sekcii “kurzy” ( to čo je k dispozícií si môžete nahradiť, pokiaľ nevypršala platnosť)

Teplota vody v bazéne je v rozmedzí od 31°C do 33°C, teplota je nastavená termostatom.

V našom certifikovanom detskom centre plávajú detičky od 4-teho mesiaca.. S plávaním sa dá začať aj keď ešte nie sú ukončené 4 mesiace..Keďže náš bazén je určený len pre detičky, jeho hygiena je maximálne zabezpečená. Nikdy nie je neskoro začať s plávaním, pre každé vekové obdobie dieťaťa je naša metodika plávania presne a účelne rozvrhnutá. Plávanie ako každý šport je dlhodobá aktivita, ktorá smeruje k napredovaniu a zdokonaľovaniu.. U najmenších ovplyvňujeme psychomotorické programy dieťaťa, pretože v tomto období vývoja môžeme najviac ovplyvniť “zrejúci ” centrálny nervový systém. Od 3,5 roka sa detičky učia základným plaveckym zručnostiam a štýlom

Prihlasovanie na kurz plávania sa dá prostredníctvom našeho rezervačného systému, vyplnením novej registrácie. Pokiaľ chcete byť s niekým v jednej skupinke, je potrebné to napísať do poznámky pri registrácii.

Mesačný kurz plávania stojí 64€/ 4 lekcie v intervale 1x týždenne, alebo 123€/8 lekcií v intervale 2x týždenne

Kurz zahŕňa :

 • inštruktážnu lekciu plávania v bazéne so slanou morskou vodou (od 30 minút pre najmenších až po 45 minút pre staršie detičky)
 • po každej odplávanej lekcii baby infrasauna
 • velká detská herňa s baby barom
 • stráženie detičiek v neprítomnosti rodiča
 • poradenstvo fyzioterapeutky ohľadom psychomotorického vývoja detí

Termíny plávania detí prispôsobujeme veku dieťatka a požiadavkam rodičov. V ponuke máme okrem doobedných termínov máme aj poobedné a večerné časy pre deti v každom veku, čo je výhodou pre pracujúcich rodičov a deti v jasliach či škôlkach.

Svoj termín lekcií budete vedieť v týždni pred začiatkom kurzu, na ktorý ste prihlásení.Pokiaľ vieme termín aj skôr ozveme sa vám. Plavci, ktorí sú aktuálne v kurze majú prednostné právo na svoj termín v ktorom plávajú. Pokiaľ nemajú záujem ďalej pokračovať v plávaní, alebo nám nedajú vedieť do stanoveného termínu o pokračovaní ich termín sa automaticky uvoľňuje pre nových plavcov, ktorí sa hlásia na kurz.

Keď máme dokončené zaraďovanie do kurzov ozveme sa Vám formou sms, v ktorej Vám ponúkneme termín lekcii. Pokiaĺ nám na sms neodpovedáte do stanoveného termínu berieme to že nemáte o ponúkaný termín záujem. Ak Vám vieme ponúknuť ešte jeden termín tiež vám dáme vedieť sms-kou, pokiaľ nám ani na druhú sms neodpovedáte berieme to že nemáte záujem o plávanie a termíny Vám už nebudeme ponúkať. Ak by vám ponúkaný termín nesedel dajte nám prosím vedieť aby sme sa pokúsili o riešenie

Pravidelným správnym otužovaním dieťatka, prispejete k tomu aby sa jeho lekcie plávania stali prirodzenými. Postupným znižovaním teploty vody pri kúpaní dieťatka tak prispeje nie len príprave na bazén ale zlepšíte jeho termoreguláciu a bude sa vedieť lepšie prispôsobiť teplotným výkyvom počasia. Dieťatko bude lepšie prospievať a zlepší sa jeho imunita. ( viac o otužovaní nových plavcov na vyžiadanie pošleme do mailu )

 • lekárske potvrdenie ( môžete si ho stiahnuť u našej stránky)
 • plienku na plávanie pre dieťatko ( odporúčame plienku Swimmies z TETA drogérie, BABY LOVE veľkosť M a L. BABY LOVE veľkosť S majú suchý zips, nesplnajú požiadavky.  Huggies plienky na plávanie sú u nás zakázané nakoľko nespĺňajú hygienické normy!!!)
 • čisté plavky pre rodiča
 • potreby na prebaľovanie a hygienu dieťaťa
 • gumová obuv určená do vlhkého prostredia
 • osušku pre dieťa a rodiča
 • jedlo a pitie pre dieťa

K dispozícii máte:
Mydlo zvlášť pre deti a zvlášť pre rodičov

O vaše vymeškané lekcie so zdravotných dôvodov neprídete.
Počas jedného kurzu máte nárok maximálne na 1 lekciu zo 4 lekcií alebo 2 náhradné lekcie z 8 lekcií, pokiaľ sú riadne ospravedlnené v rezervačnom systéme.
V prípade ak vymeškáte viac ako 1 lekciu zo 4 lekcií alebo 2 lekcie z 8 lekcií zo zdravotných dôvodov je potrebné predloženie lekárskeho potvrdenia o dlhodobejšej absencii. Na základe lekárskeho potvrdenia vám budú ospravedlnené lekcie vrátené ako kredity/ náhradky, ktoré si budete môcť vyčerpať do troch mesiacov od absencie.
Lekárske potvrdenie je potrebné na to aby sme vedeli že ste už zdravotne v poriadku aby sme chránili ostatné detičky v kurze!

Svoju absenciu hláste najneskôr do 8:00h v deň konania vašej lekcie, a to v online systéme po prihlásení cez vaše prihlasovacie meno a heslo formou e-mailu alebo inou formou nakoľko náš systém je elektronicky a iný typ náhrady nezaznamenáva .

Ospravedlnené nahlásené vymeškané lekcie je možné si nahradiť len cez rezervačný systém, termín náhrady si treba sledovať v náhradovom systéme po prihlásení do vašeho konta. Náhradná lekcia sa dá vybrať najneskôr do troch mesiacov od kedy bola vymeškaná. Po tomto termíne Vám nárok na náhradu prepadá. Pri rezervovaní náhradnej lekcie je potrebné si sledovať jej platnosť a vyberať si vždy tú s najkratšou platnosťou, aby vám neprepadla. V prípade náhradnej lekcie nie je garantovaný ten istýčas výuky ani inštruktorky ako pri bežnej lekcii. V prípade, že rezervovaná náhradná lekcia je nevyužitá z akýchkoľvek dôvodov, považuje sa za vyčerpanú.

Za neúčasť na dohodnutej náhradnej lekcii sa ďalšia náhrada neposkytuje. Náhradné lekcie sa z ceny kurzu neodpočítavajú a ani sa nedajú za kurz vymeniť.

V našich priestoroch dbáme o maximálnu hygienu a poriadok. Celé priestory sú denne čistené a dezinfikované. Všetky hračky sa dezinfikujú špeciálnym práve na to určeným dezinfekčným prostriedkom a následne sú oplachované čistou vodou. Nedeľa je sanitárny deň, kedy okrem výmeny vody v bazéne prebieha kompletná dezinfekcia priestorov, plaveckých pomôcok a hračiek. Pre zvýšenie účinnosti dezinfekcie používame na celé priestory UV lampu s baktericídnym a virocídnym účinkom.

V našom bezéne sa voda vymieňa 1x týždenne v nedeľu kedy je sanitárny deň. Zdravie a bezpečnosť sú u nás na prvom mieste. Bazén, v ktorom vedieme lekcie plávania, sú určené len dojčatám a batoľatám. Voda je upravovaná tak, aby bola chemicky a bakteriálne čistá a zároveňšetrná voči najmenším deťom. Čistotu vody zabezpečí výkon filtra. A samozrejme pravidelné denné vymieňanie časti vody v bazéne.

V prípade, že má vaše dieťatko nejaký motorický problém vieme Vám poradiť. Súčasťou lekcií plávania je správna manipulácia dieťatka vo vode, ktorou sa ovplyvňuje celý motorický program v dozrievajúcom centrálnom nervovom systéme dieťaťa. Fyzioterapeutka po dohovore s vami Vám dieťatko vyšetrí a poradí ako zabezpečiť denný režim, ukáže Vám niekoľko správnych cvikov vychádzajúcich z fyzioterapeutických konceptov ako napr. Bobath koncept alebo Vojtová metóda.

Áno je, o každej odplávanej lekcii na Vás a vaseho drobca čaká prijemne vyhriata infrasauna. V infrasaune využívame ako tepelný zdroj infra žiarenie, ktoré má rovnaké účinky ako slnko. Absorbcia tepla preniká do hĺbky tela až 4 cm a ovplyvňuje tým regeneračné a liečebné procesy. Infračervený tepelný systém veľmi účinne detoxikuje organizmus. Teplota v saune sa pohybuje okolo 38°C az 40°C preto je infra sauna vhodna aj pre malé deti. Účinkuje na zlepšenie imunity dieťaťa, prekrvuje organizmus a tým zvýši prívod krvi a kyslíka k bunkám tkanív, dôjde k urýchleniu regeneračných a liečebných procesov a k vyplavovaniu nepotrebných odpadových látok z tela.

Pokiaľ sa od vašeho dieťaka potrebuje vzdialiť z rôzneho dôvodu, môžete si ho uložiť do veľkej bezpečnej ohrádky, kde Vám ho inštruktorky postrážia.

Samozrejme ak si chcete doniesť doprovod môže sa na lekciu pozerať. Treba pripomenúť aby sa tiež nezabudol prezuť, kôli hygienickým pravidlám. V bazéne však môže byť na lekcii len jeden rodič, druhý sa môže len pozerať. V priebehu jednej lekcie je zakázané aby sa rodičia striedali v bazéne skrz bezpečnosti a celkovému rušeniu priebehu lekcie.